VİZYON - BİZ KİMİZ?

Eğitim ve organizasyon faaliyetleri ile tenisi yaygınlaştıran, kültürünü geliştiren, yetiştirdiği oyuncular ile ulusal arenada temsil gücü yüksek, sosyal sorumluluk projeleri ile topluma katkıda bulunan ve değer yaratan, yenilikçi, çağdaş bir spor örgütü.

MİSYON - TEMEL GÖREVLERİMİZ NELERDİR?

Herkesi kucaklayan, yenilikçi yönetim ve hizmet anlayışı ile nitelikli tenis eğitimi uygulayarak, her yaştaki tenis oyuncusuna katkı sağlamak ve tenisin oyun ve oyuncu kültürünü geliştirmek ve yaymak; sürdürülebilir büyüme ile güçlü bir finansal yapı oluşturarak, ulusal ve ileriki hedefler ile uluslararası organizasyonları başarı ile gerçekleştirmek ve bunlara katılımı sağlamak, bilgi birikimine ve üretimine katkıda bulunmak, dünya çapında yarışabilen sporcular yetiştirmek, sosyal sorumluluk projeleri ile etkin bir halka hizmet anlayışını geliştirmek temel görevlerimiz olarak kabul edilmiştir.

DEĞERLER - OLMAZSA OLMAZLARIMIZ NELERDİR?

Marina Park Tenis Akademisi’ndeki tüm faaliyetlerine aşağıda belirtilen değerler ile yön verilir.

Şeffaflık: Faaliyetler, paydaşların erişimine açık olarak gerçekleştirilir. Her düzeyde yetkilinin eylem ve kararlarından dolayı hesap verme yükümlülüğü vardır.

Adalet: Kulüp yönetimi kurum çalışanları ve oyuncuları arasında ayrım yapmaz, liyakata önem verir ve emeğe saygı gösterir.

İşbirliği, dayanışma ve paylaşma: Kulüp çalışanları oyuncular ile işbirliği, dayanışma ve paylaşma anlayışı içerisinde hareket eder.

Yenilikçilik ve yaratıcılık: Çalışanlar tenisteki en güncel global yenilikleri takip eder ve yaratıcı düşünce ile görüşlerini serbestçe dile getirir, risk ve inisiyatif alabilir.

Katılımcılık: Çalışanlar bireysel özellik ve oyuncu yetiştirme idealizmlerini koruyarak her kademede yönetim süreçlerine katılır.

Mükemmeli aramak: Çalışanlar kulübün tüm faaliyetlerini sürekli olarak iyileştirmek ve geliştirmek anlayışıyla hareket eder.

Çevrecilik: Kulüp çalışanları çevreye duyarlıdır, doğal yaşamı korur ve geliştirir, oyuncularına da örnek olarak bunu aşılamaya çalışır.

Geleceğe inanmak: Kulüp çalışanları geleceğe ümitle bakar. Tenis öğretiminin bir süreç olduğunu bilir. Bu sabır ve inançla görevini yerine getirerek geleceğin oyuncularını yetiştirmeye çalışır.

Ülke sporuna yararı: Tenis kulübümüz eğitim ve faaliyetlerinde ülke sporuna katkıda bulunmayı amaçlar ve toplum yararı gözetilir.

Görüş ve Önerilerinizi Bekliyoruz...